Organizatorzy

 


Nasze stowarzyszenie od 26 lat z pasją tworzy i wdraża pomysły, które budują wizję silnej, nowoczesnej Polski, pozostając w zgodzie z polskim dziedzictwem, tradycjami i wartościami republikańskimi. Postawę tę określiliśmy jako nowoczesny patriotyzm, a jej ilustracją jest astronauta wbijający polską flagę na Marsie, co dobrze obrazuje nasz sposób myślenia: nie boimy się wielkich wyzwań i chcemy, żeby polska nauka, gospodarka i państwo były w światowej czołówce.


 

LUDZIE AKADEMII:

 

Krzysztof Mazur - pomysłodawca i dyrektor programowy Akademii. Ukończył politologię na UJ oraz filozofię w ramach Studiów Międzywydziałowych UJ. Obronił doktorat na temat myśli politycznej okresu „pierwszej Solidarności”. Przez lata koordynator licznych projektów realizowanych przez Fundację Instytut Tertio Millennio; m.in. współtwórca „Archiwum Medialnego Jana Pawła II”. Od 2002 r. związany z Klubem Jagiellońskim, w latach 2008-2012 Prezes Zarządu, wybrany ponownie na tę funkcję w marcu 2015 roku. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

 

 

 


Anna Fałdzińska
- dyrektor wykonawczy Akademii. Pełnomocnik Zarządu Klubu Jagiellońskiego ds. ANP. Absolwentka ekonomii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W okresie studiów członek Koła Nauk Politycznych "Homo Politicus" i praktykantka Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie. Zaangażowana w ruch rekonstrukcji historycznej - członek kieleckiego Klubu Historycznego "Hird". Interesuje się międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi - w przyszłości chciałaby pracować w instytucjach pomagających polskim przedsiębiorcom zdobywać zagraniczne rynki.

 

 

 

 

Aleksandra Maciejewska - dyrektor finansowy Akademii. Członek Zarządu Klubu Jagiellońskiego, odpowiedzialna za kwestie finansowe; absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim; w KJ zajmuje się fundraisingiem i kwestiami prawno-administracyjnymi. W wolnych chwilach pasjonatka ogrodnictwa i szydełkowania. Szczęśliwa mama niespełna rocznego Juliusza.

 

 

 

 

 

 

Paulina Karasewicz i Piotr Rycombel – koordynatorzy w województwie zachodniopomorskim. Magistrowie prawa, absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Specjalizują się w prawie i procesie karnym, a także kryminalistyce. Współautorzy wielu monografii naukowych traktujących o kwestiach najistotniejszych z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa.  Niezliczone pasje koncentrują się w okół działania na rzecz i dla dobra innych, co najlepiej widać na przykładzie Akademii, w której uczestniczą od początku Jej działania w zachodniopomorskiem, kolejny rok jako koordynatorzy.

 

 

 

 

Piotr Ziubroniewicz – koordynator ANP w województwie opolskim. Student ostatniego roku Administracji na Uniwersytecie Opolskim. Były Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Wołczynie. Członek Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych ‘’Horyzonty’’, absolwent Collegium Nobilium Opoliense – Szkoła i Centrum Myśli Republikańskiej

 

 

 

 

 

 

Patrycja Szmyd - pomaga w koordynacji Akademii w województwie opolskim. Studentka III roku Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Działalność społeczną zaczęła w gimnazjum jako przewodnicząca szkoły, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wołczynie. Obecnie członek rady MF Tau. W poprzedniej edycji prowadziła zajęcia w województwie opolskim.

 

 

 

 

 

Adriana Michalec – koordynator ANP w województwie dolnośląskim. Studentka Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Wolontariuszka Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów. Członek oddziału dolnośląskiego Klubu Jagiellońskiego. W poprzednich edycjach prowadząca zajęcia w tym regionie. 

 

 

 

 

 

 

Sebastian Peret – koordynator ANP w województwie lubelskim. Student drugiego roku "kreatywności społecznej" i "zarządzania w politykach publicznych" na UMCS-ie. Prezes Fundacji Klub Młodych Liderów w Mielcu. Od kilku lat działa z młodzieżą na rzecz lokalnej społeczności, organizując różnego typu imprezy sportowe, rozrywkowe i kulturalne na terenie Mielca. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu organizacji eventów, pracy w grupie, kreatywności oraz social media. W wolnym czasie, którego ma mało, lubi pograć w Counter-Strike lub Lola.

 

 

 

 

 

 

Daria Sala - wspomaga koordynację ANP w województwie dolnośląskim. Absolwentka Dyplomacji Europejskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Silnie zaangażowana w środowisko NGOs na Dolnym Śląsku przez udział w wielu projektach, m.in. Demagog, Szlachetna Paczka, Festiwal Filmów Watch Docs. Członkini oddziału dolnośląskiego Klubu Jagiellońskiego. W wolnych chwilach pasjonuje się podróżami i gotowaniem.

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Ossowska – koordynator ANP w województwie pomorskim. Pracuje w Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Jest specjalistką procesu edukacyjnego w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej "Dobra Robota" w Gdańsku. Prowadzi własną firmę. Od wielu lat jest instruktorką Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Szczęśliwa mężatka i matka dwójki dzieci: 6 letniego Piotrka, i 3 letniej Kasi. Lubi podróże, wyjazdy w góry oraz wędrówki piesze i rowerowe po lesie.

 

 

 

 

 

Kamil Sznajder – koordynator ANP w województwie podkarpackim. Grafik, prezes stowarzyszenia Instytut Tradycji, instruktor ZHP - drużynowy 51 Drużyny Harcerzy Żuawi im. SIGNI 1863 w Rzeszowie, członek Towarzystwa Michała Archanioła, rekonstruktor historyczny.

 

 

 

 

 

 

Kacper Czapczyk – koordynator ANP w województwie łódzkim. Student historii - archiwistyki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz przewodniczący Samorządu Studentów Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Członek Stowarzyszenia Republikanie oraz Stowarzyszenia Loża Kulturalna Stare Miasto. Od kilku lat zaangażowany w organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym oraz eventów popularyzujących historię. Szczególnie zainteresowany tematyką dwudziestolecia międzywojennego

 

 

 

 

 

Ziemowit Socha - koordynator w województwie kujawsko-pomorskim. Od 2007 pracownik branży badań rynku i opinii, od 2010 doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego interesujący się socjologią muzyki, od 2011 roku wykładowca socjologii ekonomicznej w Wyższej Szkole Bankowej. Współpracował ze Stowarzyszeniem TŁOK, Fundacją Kazimierza Wielkiego, Fundacją Republikańską oraz Fundacją 'Muzyka jest dla wszystkich'. Od ponad dwóch lat również pracuje przy różnych projektach z zakresu badań edukacyjnych.

 

 

 

 

 

Kinga Kuczmarska - koordynator w województwie mazowieckim. Studentka italianistyki i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracowała przy projektach edukacyjnych Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Angażuje się w działania żoliborskiego oddziału Miasto jest Nasze. Uzależniona od dobrej kuchni i dobrego kina. Pasjonatka podróży i nauki języków obcych. Wolne chwile wypełniają jej sport i muzyka, zwłaszcza gra na bębnach.

 

 

 

 

 

Stanisław Maksymowicz - koordynator w województwie warmińsko-mazurskim. Socjolog, doktorant w Instytucie Socjologii UW, członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, wykładowca socjologii medycyny dla studentów kierunku lekarskiego. Zawodowo związany z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Gitarzysta zespołów The Homeless Band i Avell. W wolnych chwilach podróżuje ze swoją rodziną rowerami, w 2014 roku zdobyli wspólnie ogólnopolską nagrodę za wyprawę z synem Kubą do Estonii.