Media o nas

21-06-2015 Sandomierzanie dalej działają

Dla młodych Sandomierzan zwycięstwo to motywacja do dalszej pracy. Laureaci tegorocznej edycji Akademii nie zaprzestają działań i po powrocie z Krakowa podjęli się kolejnych zobowiązań. Jak relacjonuje portal echodnia.eu uczniowie jeszcze przed wakacjami skonstruują znak jakości. Będzie on przyznawany wszystkim instytucjom sprzyjącym osobom niepełnosprawnym. Projekt promujący udogodnienia dla osób niepełnosprawnych otrzymał w tegorocznej edycji Akademii pierwsze miejsce.


19-06-2015 Akademia w Pińczowie

Tegoroczna edycja ANP to zapewne dla uczniów pińczowskiego liceum ogromny sukces. "Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie spodziewaliśmy, że aż tak daleko zajdziemy. Ten sukces pokazał, że warto się angażować w wartościowe projekty" - przyznają zgodnie uczniowie, którzy przeszli ze swoim projektem do finału i zajęli 7 miejsce. Portal echodnia.eu relacjonuje 2-dniowy finał projektu.


17-06-2015 Magiczny Kraków o Akademii

”Jury ocenia innowacyjność projektu, jego zgodność z ideą nowoczesnego patriotyzmu, rzetelność realizacji oraz atrakcyjność prezentacji (…) Zwycięzcy pojadą na „Weekend zwycięzców", podczas którego oprócz zajęć rekreacyjnych będą mieli okazję wziąć udział w serii zajęć plenerowych kształtujących ich zdolności przywódcze. – tak o finał ANP relacjonuje portal magicznykrakow.pl


17-06-2015 Akademia w Świdnicy

Portal dsw.doba.pl relacjonuje 2-dniową galę finałową Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Choć klasa ze Świdnicy nie dostała się ze swoim projektem do ścisłego finału, to jako ogromną wartość traktuje czas spędzony w Krakowie.


16-06-2015 Sandomierz laureatem tegorocznej Akademii

Portal regioportal.pl relacjonuje galę finałową naszego projektu. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i postawili się w sytuacji drugiego człowieka. Ich projekt - promujący udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - spotkał się z przychylnością i gromkimi brawami jury Akademii.


16-06-2015 Bierzemy sprawy w swoje ręce

Portal super-polska.pl relacjonuje galę finałową Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – „Przedstawiciele szkół prezentują zrealizowane przez siebie projekty, a ich oceną zajmie się profesjonalne jury.”


15-06-2015 Pińczów liderem w grze miejskiej

„Wypadliśmy dobrze i co najważniejsze – nie zgubiliśmy się" - tak o zwycięskim udziale klasy w grze miejskiej mówi jedna z uczennic. Portal tygodnikponidzia.pl relacjonuje galę finałową Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, opisuje zadania, które uczniowie wykonali w ramach projektu, a także przytacza słowa poparcia Dyrekcji dla tego typu inicjatyw.


14-06-2015 Spotkajmy się w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Akademia to nie tylko nagrody za wspaniałe projekty. To przede wszystkim okazja do rozwoju. Portal radiom.pl przytacza wypowiedź jednego z uczestników Akademii, ucznia z Radomska – „Już jesteśmy zwycięzcami, bo się zintegrowaliśmy, a tego nam brakowało”.


12-06-2015 Akademia zawitała do Poznania

Portal poznan.pl relacjonuje zajęcia Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, które odbyły się w tamtejszym VI LO. Opisują także projekt licealistów, którzy zrealizowali w ramach Akademii. Uczniowie postanowili zając się terenami nadwarciańskimi i zielenią miejską Poznania. Sporządzili ankiety dla mieszkańców aby dowiedzieć się co w ich opinii należy zmienić, a także posprzątali tereny nadwarciańskie.


12-06-2015 Różnorodność w działaniu pod auspicjami Akademii

Wielki finał Akademii relacjonuje portal w Meritum.pl. Autorowi najbardziej do gustu przypadł projekt uczniów z Sandomierza. Ja pisze „Ostatecznym efektem początkowo małej, uczniowskiej inicjatywy będzie wart 50 000 złotych projekt złożony przez uczniów w budżecie obywatelskim”


09-06-2015 TVP Kraków relacjonuje finał Akademii

”Młodzi ludzie są rozgoryczeni i pełni roszczeń wobec otaczającej ich rzeczywistości” – to opinia, którą z którą można się często zetknąć. Nie dotyczy jednak uczestników naszego projektu o czym przekonał się reporter TV Kraków.


02-06-2015 Młodzi tworzą budżet prawdziwie obywatelski

Portal Sochaczew24 informuje o zajęciach w „Chopinie”, czyli LO. Im. F. Chopina w Sochaczewie. Autor tekstu opisuje złożoność decyzji, przed jakimi musieli stanąć młodzi politycy, dziennikarze, samorządowcy. Przeczytajcie jak im poszło.


01-06-2015 W ramach Akademii wspierają wspólnotę

IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim w jednym z zadań ANP czerpiąc z historii polskiego parlamentaryzmu działa na rzecz lokalnej wspólnoty. Tak przedstawiają to informacje piotrkowskie. Do obejrzenia tutaj.


22-05-2015 Rajd Patriotyczny w Radomsku

Uczestnicy ANP w Radomsku przygotowali projekt społeczny - Rajd Patriotyczny. Choć w naszym projekcie bierze udział tylko jedna szkoła z Radomska, to gra zgromadziła uczniów także z innych liceów. Gratulujemy mobilizacji i zaangażowania :)! Tutaj możecie zobaczyć relację.


21-05-2015 Patriotyczny mural w Piotrkowie Trybunalskim

Uczniowie jednego z liceów w Piotrkowie Trybunalskim postawili na innowacyjność. Do upamiętnienia postaci Witolda Pileckiego wykorzystali nowy rodzaj grafiki - mural. Tutaj możecie zobaczyć zdjęcie i relację.


16-05-2015 Historyczne wycieczki w Radomiu

Uczniowie radomskich gimnazjów poznają przeszłość rodzinnego miasta. Nietypowe lekcje historii dla uczniów przygotowali licealiści, w ramach projektu “Akademia nowoczesnego patriotyzmu”. O tym wydarzeniu informuje portal rdc.pl


15-05-2015 Z czego są dumni młodzi kielczanie?

Lokalny, świętokrzyski portal internetowy tak zachwala projekt uczniów kieleckiego liceum „Zobaczcie, jak uczniowie „Słowaka” widzą swój kraj i swoje miasto i pomóżcie im wygrać konkurs Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.” Tematem projektu społecznego uczniów był Marsz godności osób z niepełnosprawnością intelektualną, który odbył się w stolicy województwa świętokrzyskiego.


14-05-2015 licealiści „Chrobrego” w projekcie edukacyjnym

Portal prudnicka.pl informuje, że już po raz drugi w murach szkoły w Głuchołazach realizowano Projekt Edukacyjny „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”, organizowany przez Klub Jagielloński we współpracy ze Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnych „Horyzonty” z Opola - koordynatora projektu.


13-05-2015 Projekt społeczny w rytmach muzyki

W ramach projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, 15 maja w Dębnowskim Ośrodku Kultury, odbył się koncert charytatywny organizowany przez klasę II a LO dziennikarską z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Juliusza Słowackiego. Zbierano na nim pieniądze dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie. Więcej informacji tutaj.


13-05-2015 Od projektu do radia

Uczniowie „Norwida” z Częstochowy gościli na antenie radia częstochowskie24. Opowiadali o akcji charytatywnej zorganizowanej dla swojego niepełnosprawnego kolegi. Szczegóły oraz nagranie do odsłuchania tutaj.


12-05-2015 Jedyna taka szkoła

Gość Radomski informuje o jedynej szkole z tego miasta, która zakwalifikowała się do finału Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Jak informują w swoim artykule uczniowie „Nagrali film o pierwszych wolnych wyborach. Zrobili plakat o Air Show. Przygotowali trasę śladami protestu robotników ’76. Teraz czekają na głosy.”


12-05-2015 regionalna mobilizacja

Lokalne media bardzo mocno kibicują uczniom regionalnych szkół. Tym razem portal ostrowmaz.com zachęca do głosowania na projekt uczniów „Kopernika”. Ponieważ przygotowany przez nich projekt jest już kompletny, na stronie ANP można oglądać wszystkie ich prace.


11-05-2015 Projekt Akademii z gościem specjalnym

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębnie odbyły się zajęcia w ramach ANP. Jak informuje portal dębno.pl „Gościem specjalnym drugich zajęć przeprowadzanych w klasach: I LO oraz I Technikum, był radny Rady Miejskiej w Dębnie – p. Grzegorz Kulbicki, który omówił podstawowe zasady dotyczące funkcjonowania gminy oraz przedstawił na czym polega pełnienie funkcji radnego.”


11-05-2015 TVP Kielce zachęca do głosowania w naszym projekcie

TVP Kielce zachęca do głosowania na prace uczniów lokalnego liceum. Obraz opowiada o urodzie Polek, o polskiej kuchni, o ojczystym języku oraz o polskim państwie podziemnym.


10-05-2015 Praktyczne lekcje nowoczesnego patriotyzmu

"Świetnie, że znaleźli się młodzi ludzie próbujący zarazić pasją do działalności społecznej. (...) potrzeba było aż zewnętrznych pomysłów, by ożywić przysypiającą polską szkołę, by przypomnieć jej o ścisłym związku między wiedzą a praktyką oraz o konieczności potwierdzania przykładem wygłaszanych prawd." Prezentujemy artykł, który ukazał się w niedawnym wydaniu Gazety Pomorskiej


09-05-2015 Akademia w Radomsku

Kilka słów o naszym projekcie pojawiło się na stronie radomsko24.pl. Uczniowie postawili sobie cel odróżnienie mazowieckiego Radomia od łódzkiego Radomska. Tutaj możecie zobaczyć treść notki.


08-05-2015 Akademia w Radomiu

Portal donosi o jedynej klasie z Radomia biorącej udział w naszym projekcie. Uczniowie są zdeterminowani do wypromowania swojego miasta. Tutaj możecie zobaczyć notkę. Pomożecie?


07-05-2015 Akademia ponownie w świętokrzyskim Pińczowie

Echodnia.ue prezentuje relacje uczestników z przygotowywania zadań w ramach projektu ANP. Uczniowie opowiadali o naszym projekcie, swoich zadaniach, a także tłumaczyli dlaczego w bohatera filmu Władysława Jagiełło wcieliła się... kobieta. Koniecznie tam zajrzyjcie!


06-05-2015 Akademia w radiu

W radiu Jura o projekcie Akademii opowiadał jeden z koordynatorów projektu, oraz jego uczestniczka. Posłuchajcie co wyszło z tego dwugłosu, oraz opowieści o projekcie z perspektywy dwóch stron – prowadzącego i uczestnika.


05-05-2015 ANP w Gminie Kruszwica

Portal mojakruszwica.pl informuje o trwającym na terenie gminy Kruszwica projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Przybliżono sylwetkę Klubu Jagiellońskiego i jego historii, oraz cel działania Akademii.


05-05-2015 ”Słowak” robi projekt

”Jeżeli ktoś myśli, że praca nad filmem dotyczącym patriotyzmu jest nudna to my jesteśmy żywym dowodem na to, że jest to absolutna bzdura” – twierdzą licealiści z LO Słowackiego, którzy realizują projekt ANP w Kielcach. Ich film można już oglądać na stronie Akademii.


04-05-2015 Kieleckie uczy się patriotyzmu

Pierwszą kielecką szkołą, która zrealizowała film „Dlaczego jestem dumny z Polski” jest liceum Słowackiego. Mimo to inne szkoły nie pozostają w tyle. Rywalizacja w województwie powinna być zacięta. Więcej informacji tutaj


04-05-2015 Rumia po raz drugi

Tym razem portal naszemiasto.pl informuje o projekcie Klubu Jagiellońskiego realizowanym w II LO w Rumii. Portal przypomina także, że wygrana szkoła pojedzie na „weekend zwycięzców”. Finał odbędzie się 8-9 czerwca.


03-05-2015 ANP w Siemianowicach

Lekcje „wiedzy o społeczeństwie” nie muszą być nudne – informuje portal Siemianowice.pl. Uczniowie tamtejszego I LO uczestniczyli z końcem kwietnia w pierwszych warsztatach. Teraz czekamy na wyniki ich pracy.


03-05-2015 Film o dumie z Polski

Radio Kielce opisuje projekt uczniów LO im. Juliusza Słowackiego, który zrealizowali w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Zrealizowali oni film dokumentujący swoją dumę z Polski w scenerii kieleckiej.


02-05-2015 Prezydenckie wyróżnienie dla ANP

Koordynator Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu odebrała dziś z rąk Prezydenta RP flagę narodową w uznaniu za działalność dla dobra Rzeczpospolitej. To nie tylko wyróżnienie dla organizatorów, ale przede wszystkim dla uczestników i wolontariuszy. To nasz wspólny sukces! :) Pod tym linkiem możecie zobaczyć film telewizji TVP Parlament, Ania odbiera falgę w połowie 24 minuty.


24-04-2015 Licealiści z Wołczyna promują patriotyzm

O projekcie uczniów z liceum w Wołczynie, realizowanym w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, można przeczytać na portalu powiatkluczborski.pl. Młodzi ludzie wykazują się nie lada ambicją i apelują o głosy osób z całego powiatu Kluczborskiego.


23-04-2015 Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu w Rumi

Cykl warsztatów, poświęconych polskiemu systemu parlamentarnemu i systemowi samorządowemu w LO w Rumi poprowadzili Aleksandra Liberek Tomasz Łukowicza. Szkołę odwiedzili zaś radni miasta Ariel Sinicki, Magdalena Mrowicka, Teresa Jałocha. Teraz czas na zrealizowanie przez uczniów projektów społecznych. Więcej informacji pod tym adresem.


23-04-2015 Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu w Dębnie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębnie odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu” poinformował portal eDebno.pl. Gościem specjalnym drugich zajęć był radny Rady Miejskiej w Dębnie – p. Grzegorz Kulbicki, który omówił podstawowe zasady dotyczące funkcjonowania gminy oraz przedstawił na czym polega pełnienie funkcji radnego.


22-04-2015 Patriotyzm nie tylko na meczach

Portal niezłomni.pl opublikował film promocyjny Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Portal informuje o idei Akademii, jako pięciu komplementarnych czynnikach, które pozwoli zbudować Polskę na miarę naszych marzeń. To tożsamość, talent, technologia, tolerancja i twórczość.


22-04-2015 ”Swój do swego po swoje”

Portal Bełchatów24 informuje o grze miejskiej organizowanej przez uczniów liceum im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. Przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ideą tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie patriotyzmu gospodarczego oraz reklama lokalnych firm. Odbędzie się ona w sobotę 25 kwietnia i rozpocznie od godziny 11.00 na placu Narutowicza. Więcej o projekcie uczniów można przeczytać tutaj


13-04-2015 Znów jesteśmy w radiu :)

Akademią zainteresowała się rozgłośnia RMF FM. Wywiadów ze szczecińskimi uczniami będzie można słuchać po każdym serwisie informacyjnym jutro (14 kwietnia) w RMF Szczecin, a ze świętokrzyskim koordynatorem również w okolicy serwisów w środę (15 kwietnia) w RMF MAXX Kielce.


08-04-2015 Audycja w szczecińskim Radiu Eska

Zapraszamy do słuchania jutro (9 kwietnia) o godzinie 6:30 Radia Eska Szczecin, gdzie przedstawiciele szczecińskiego XI LO będą opowiadać o Akademii. Audycji będzie można jeszcze odsłuchać w niedzielę o 7:30. W Internecie audycji odsłuchać można tutaj


03-04-2015 O Akademii w Polsat News

Prezes Klubu Jagiellońskiego opowiadał w programie Igora Janke o papieżu, braniu odpowiedzialności za Polskę... i oczywiście ANP :) Zapraszamy do obejrzenia nagrania


30-03-2015 ANP w Radomiu

O motywach zaangażowania uczestników z Radomia w projekt ANP możecie przeczytać na portalu Cozadzien.pl.


29-03-2015 ANP w Strzelinie

Portal Słowo Regionu publikuje informację o zajęciach w ramach ANP. Uczniowie uczestniczyli już we wszystkich trzech zajęciach przewidzianych w projekcie. Wnioski: młodym nie brakuje zapału do angażowania się w oddolne inicjatywy. Tutaj możecie zobaczyć relację.


28-03-2015 Młodzi dla Jeleniej Góry

Uczniowie z Jeleniej Góry są już po trzydniowych zajęciach oraz wykonali mema. Przed nimi jeszcze tylko dwa zadania w ramach projektu ANP - relacjonuje portal Jelonka.com. Tutaj możecie zapoznać się z informacją.


28-03-2015 ANP w województwie łódzkim

Relację z pierwszych zajęć klasy z Radomska w ramach naszego projektu możecie znaleźć Tutaj.


27-03-2015 ANP w Pułtusku

Portal Nowiny24.pl relacjonuje pierwsze zajęcia w ramach ANP - Parlament 2.0. Uczniowie staneli przed dylematem: polityka a etyka. Tutaj możecie zobaczyć notkę.


26-03-2015 ANP w Radomsku

Wiadomość o prowadzonym przez nas projekcie pojawiła się na portalu miasta Radomsko. Tutaj możecie zapoznać się z informacją.


26-03-2015 ANP w województwie kujawsko-pomorskim

O zajęciach w ramach ANP pozytywnie wypowiada się nauczycielka XV LO w Bydgoszczy. Dodaje, że klasa 2D wspomnianego liceum już uczestniczyła w zajęciach "Parlament 2.0". Tutaj możecie zobaczyć treść notki.


25-03-2015 ANP w województwie mazowieckim

Ostrowski portal informacyjny publikuje relację z warsztatów z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu ANP przez uczniów LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowii Mazowieckiej. Tutaj można zobaczyć galerię z wydarzenia.


18-03-2015 "Do Rzeczy" promuje nasz filmik

Dziś portal internetowy pisma "Do Rzeczy" podlinkował nasz najnowszy filmik Akademii. To debiut edycji 2015 w mediach ogólnopolskich.


11-03-2015 ANP w województwie opolskim

Portal Prudnicka publikuje obszerną notkę o zajęciach ANP w Liceum Ogólnokształcącym w Guchołazach. Relacja wzbogacona jest fotografiami. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.


05-03-2015 ANP w Jeleniej Górze

Dopiero początek marca, a uczniowie z Jeleniej Góry już uczestniczyli w trzydniowych zajęciach ANP - pisze Portalik24.pl. Tutaj możecie zobaczyć informację na ten temat.


02-03-2015 Doniesienia medialne z Dolnego Śląska

Portal Swidnica24.pl publikuje informacje o klasie z II LO w Świdnicy, biorącej udział w naszym projekcie. Tutaj możecie zobaczyć jej treść.


29-02-2015 Słowo Regionu o Akademii

Jeden z uczniów klasy 2B z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie napisał krótką informację o udziale swojej klasy w projekcie ANP. Słowo Regionu Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.


28-02-2015 Kolejne medialne doniesienie o ANP

Tym razem pinczow24.pl publikuje informacje o Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, które uczestniczy w zajęciach ANP. Oto link do informacji.


25-02-2015 Rozgłos ANP na echodnia.eu

Artykuł poświęcony ANP, ukazał się na portalu informacyjnym echodnia.eu. Artykuł ten opisuje udział w Akademii uczniów klasy I B z Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie, jednocześnie prezentując ich prowadzących oraz tłumacząc czym jest Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Gorąco zachęcamy do przeczytania wspomnianego artykułu!


22-02-2015 Medialne doniesienia o ANP na Pomorzu

Krótka informacja o idei patriotyzmu i naszym projekcie ukazała się na portalu Scie24.pl publikującym najważniejsze informacje ze Świnoujścia. Zachęcamy do zapoznania się z notką.


12-02-2015 ANP w poznańskim radiu "Afera"

Dziś około godziny 18 na antenie radia "Afera" o Akademii opowiadać będzie Renata Kwietniewska - koordynatorka z województwa wielkopolskiego. Audycji można posłuchać online Tutaj


08-02-2015 ePiotrków.pl o Akademii

Krótka notka o naszym projekcie ukazała się na portalu E-Piotrków, który publikuje najważniejsze informacje dotyczące Piotrkowa Trybunalskiego. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią


02-02-2015 ANP w radiowym eterze

Już jutro, około godziny 10, w piotrkowskiej stacji Strefa FM Kacper Czapczyk - koordynator ANP w województwie łódzkim - będzie opowiadał o naszym projekcie. Będzie można posłuchać go online TUTAJ


19-01-2015 Młodzi jeleniogórzanie próbowali rządzić

Wyczerpująca relacja z zajęć w I LO w Jeleniej Górze ukazała się w Portalu Nowin Jeleniogórskich Klikajcie i czytajcie, jak rządzili państwem i gminą jeleniogórscy licealiści


10-01-2015 ANP na łamach regionalnej gazety internetowej "Region Fakty"

Pierwsze zajęcia przeprowadzone w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy ciepłymi słowami ocenione przez wicedyrektor tejże szkoły. Zdjęcia oraz treść przebiegu powyższego spotkania możecie przeczytać na portalu "Region Fakty" w tym artykule


29-12-2014 Pierwsze medialne doniesienia o ANP 2015

Gazeta Świebodzicka opublikowała przed świętami artykuł na temat Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu i zajęć w świebodzickim Liceum Tutaj możecie zobaczyć jego treść


16-10-2014 Przyznano nagrodę za najlepsze partnerstwo społeczno-prywatne w roku 2014

Portal Samorządowy dopadł nas przy okazji wręczania nagrody za najlepsze partnerstwo społeczno-prywatne, którą Klub Jagielloński otrzymał wraz Fundacją PKO Banku Polskiego :) Tutaj można poczytać, co napisali o Akademii.


21-06-2014 Wiadomości z Piotrkowa

Piotrkowskie media z zainteresowaniem śledziły udział uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Roweckiego "Grota" w naszym projekcie. Portal piotrkow.pl pisze o zdobyciu I miejsca w województwie łódzkim oraz II miejsca w rywalizacji ze szkołami z województw świętokrzyskiego i dolnośląskiego, trybunalscy.pl szczegółowo opisuje projekt uczniów IV LO, a piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl zameszcza fotorelację z Gali Finałowej.  


19-06-2014 Od narzekania do działania w Piotrkowie

W najnowszym wydaniu gazety Ziemiapiotrkowska znajdziecie artykuł, poświęcony Akademii Nowoczenego Patriotyzu i uczniom IV LO im. Stefana Rowerckiego "Grota", którzy zajęli I miejsce w województwie łódzkim :) 


16-06-2014 "W Sieci" pisze o ANP!

"Tym razem wygrało I Liceum z Milicza - niewielkiej miejscowości na zachodzie Polski. Młodzi ludzie, zapewniając sobie wsparcie urzędników i korzystając z instytucji budżetu obywatelskiego, założyli Patrio Cafe - miejsce spotkań z interesującymi gośćmi, prelekcji, dyskusji. Coś, czego w małych miejscowościach zwykle brak. Ujęli wszystkich jurorów dojrzałością projektu i - co niezmiernie ważne - jego trwałością, w odróżnieniu od atrakcyjności wielu innych." Załączamy skan artykułu


11-06-2014 Media o Gali

Kolejne ważne, ogólnopolskie media zamieszczają na swoich łamach artykuły o Gali. Polecamy zwłaszcza "Gościa Niedzielnego" gdzie znajdziecie sporo Waszych własnych wypowiedzi :) a także "Dziennik Polski" z pięknym zdjęciem klasy z Milicza oraz mini wywiadem z panią koordynator Olą Maciejewską :)


10-06-2014 "Rzeczpospolita" o Gali

Nasz patron medialny opublikował informację dotyczącą Gali Finałowej ANP. Zapoznajcie się z nią pod tym linkiem


09-06-2014 Gala w NaszymMieście 

Już jutro, 10 czerwca, odbędzie się Gala Finałowa Akademii. Szczególowy rozkład jazdy dostępny jest nie tylko na stronie wydarzenia na portalu Facebook. Galą zainteresował się także portal krakow.naszemiasto.pl, gdzie również dowiecie się, jakie atrakcje czekają na Was jutro w Auditorium Maximum. Pamiętajcie, zaczynamy już o 10:00


09-06-2014 Trzy głosy dla Dębicy

Na łamach lokalnego serwisu wiadomoscidebickie.eu uczniowie I LO w Dębicy promują swój projekt. Jak mówi mama jedngo z uczniów, proszą przynajmniej o trzy głosy od każdego :) 


 09-06-2014 Sosnowiczanie o Akademii

Uczniowie II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu już po raz kolejny biorą udział w naszej Akademii. Między innymi z tego względu o nowatorskim projekcie Klubu Jagiellońskiego, który w przeciwieństwie do tradycyjnych, szkolnych lekcji wiedzy o społeczeństwie, uczy jednocześnie teorii i praktyki napisał portal sosnowczanie.net, zachęcając do oddawania głosów na sosoniwiecką szkołę :)


 05-06-2014 ANP Strzelin

Portal "Słowo Regionu" zachęca do oddawania głosów na Liceum Ogólnokształcące ze Strzelina. Klikajcie aby przejść do artykułu.


05-06-2014 Medialne doniesienia o Gali Finałowej

O Gali Finałowej ANP napisał jeden z najważniejszych portalów w Małopolsce - Wrota Małopolski. Co prawda podwoił nam oczekiwaną liczbę uczestników finału, ale uznajemy to za "challenge" na przyszły rok ;) Tutaj link.


03-06-2014 Gorlicka Grupa Projektowa

Jeśli jesteście ciekawi, co piszą o naszej Akademii w Gorlicach to koniecznie zajrzyjcie na HaloGorlice i Gorlice24, gdzie opublikowane zostały informacje o projekcie uczniów I LO im. Marcina Kromera, realizowanego w ramach ANP ;) 


19-05-2014 O zajęciach w Głuchołazach

Gazeta internetowa ziemi prudnickiej opublikowała informacje o zajęciach w Liceum w Głuchołazach. Znajdziecie ją na prudnicka.pl


16-05-2014 Nowogard - tu studiuję

Doszperaliśmy się opublikowanej kilka dni temu w serwisie www.wnowogardzie.pl reklamy prac uczniów z II LO ;) KLIK!


15-05-2014 Bochnia po raz drugi, Bochnia po raz trzeci... Sprzedane!

Wieść o ANP w Bochni rozeszła się po kolejnych serwisach lokalnych. Macie tutaj dwa linki na dowód: Moja Bochnia oraz Nasze Miasto


12-05-2014 ANP w Bochni

Informacje na temat zajęć w I LO w Bochni znalazły się niedawno na portalu "Czas Bocheński" kliknijcie i zapoznajcie się z artykułem


10-05-2014 Aleje uśmiechu

Projektem uczniów z Częstochowy zainteresowała się również "Gazeta Wyborcza", która w swoim serwisie internetowym umieściła informacje o wydarzeniu. Co prawda redaktorzy mylą Klub Jagielloński z Uniwersytetem Jagiellońskim, ale jesteśmy w stanie to przebaczyć ;) Zajrzyjcie tutaj


9-05-2014 Częstochowa miastem uśmiechu

Tym razem wysiłki uczestników Akademii dostrzegł portal Twoja Częstochowa. Oto artykuł promujący akcję licealistów z IX LO w Częstochowie


18-04-2014 Wieści z Łaskarzewa

Relacja z zajęć w Zespole Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie pojawiła się ostatnio na portalu lokalnej gazety "Nasze Sprawy". Zapraszamy do zapoznania się z artykułem


11-04-2014 Pomożecie?

Pomożemy! Czyli Strzyżów wspiera swoje liceum w walce o głosy w rankingu ANP. Informacja dostępna na portalu Projekt Strzyżów


07-04-2014 Włoszczowa nie daje o sobie zapomnieć :)

Włoszczowski oddział "Echa Dnia" ponownie pisze o Akademii. W notce zachęcającej do oddawania głosów na LO im. W. Sikorskiego przy okazji sprzedaje szereg faktów na temat ANP :) Zobaczcie sami: klik!


31-03-2014 "Uczą jak być obywatelem"

Dwa dni temu portal złotoryjanie.pl umieścił na swych łamach notkę dotyczącą Akademii w województwie dolnośląskim. Jeśli macie ochotę, klikajcie i zapoznajcie się z nią.


27-03-2014 "Nowocześni patrioci z ZSP"

Z Waszą pomocą udało nam sie dotrzeć do lutowego wydania Brzezińskiego Informatora Samorządowego, czyli gazety ukazującej się w Brzezinach (woj. łódzkie), która na swych łamach opublikowała artykuł dotyczący zajęć w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych z tej miejscowości. Całą publikację można pobrać bezpośrednio klikając TU Wspomniany artykuł znajdziecie na stronie 9.


26-03-2014 Ostrołęka dopinguje swoją klasę

Portal internetowy miasta Ostrołęka zachęca swoich czytelników do oddawania głosów na uczniów z II LO. W jaki sposób? Zobaczycie na www.moja-ostroleka.pl


19-03-2014 Stowarzyszenie Projekt Strzyżów o Akademii

Stowarzyszenie ze Strzyżowa zamieściło na swoim portalu notkę informacyjną wraz ze zdjęciami z zajęć w LO im. Adama Mickiewicza.

Podziwać ją można pod tym adresem


17-03-2014 Rybnik o ANP raz jeszcze

Tym razem napisał o nas portal rybnik.com.pl.

Oto link do informacji.


15-03-2014 istotne.pl o naszym projekcie

– Te zajęcia noszą nazwę: Od narzekania do działania – mówi Daria Sala. – Program Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu ma zaszczepić w młodych ludziach chęć działania. Chcemy, żeby nauczyli się dawać coś od siebie, a nie tylko brać. I to się sprawdza. Zdaniem wolontariuszki Klubu Jagiellońskiego, świadomość obywatelska obecnych licealistów jest większa niż jeszcze kilka lat temu. – Ale zawsze może być jeszcze lepiej – uśmiecha się.

My także z uśmiechem na ustach prezentujemy informację o zajęciach w Bolesławcu


14-03-2014 Sztuka nowoczesnego patriotyzmu w Gliwicach

"Muzeum w Gliwicach w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Klub Jagielloński zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu." Co z tej wyjątkowej współpracy się narodzi? Zajrzyjcie koniecznie na stronę Gliwickich Nowin


14-03-2014 Ostrołęckie Rozmaitości o Akademii

Dla niewielu młodych osób patriotyzm jest czymś czym warto się chwalić. Niewiele jest też okazji do tego by swoją miłość do Ojczyzny pokazać. Niektórzy wybierają drogę rewolucji, buntu, a niektórzy metodę może mniej widoczną ale za to przynoszącą lepsze skutki. Tę drugą wybrali między innymi uczniowie z II LO im. Cypriana Norwida w Ostrołęce. Biorą oni udział w ogólnopolskim konkursie o nazwie „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu” i bardzo potrzebują Waszych głosów.

Bardzo cieszymy się z wyboru II LO w Ostrołęce i gratulujemy marketingu ;)! (skutecznego, co widać w rankingu)

Pod tym linkiem dostępny cały artykuł


12-03-2014 Collegium Gostomianum z Sandomierza zadowolone z zajęć :)

Tak wynika z informacji zamieszczonych na portalu Radia Kielce.

"Zajęcia pomagają w uspołecznianiu młodzieży. Z naszych ankiet wynika, że uczniowie nie interesują się samorządnością, nawet na szczeblu szkoły. Chodzi o to, aby zaciekawić ich zagadnieniami obywatelskimi"- wyjaśnia dyrektor I LO Krzysztof Zieliński.

(...)

Hubert Dębniak stwierdził, że poruszane na zajęciach zagadnienia powinny być ważne dla każdego, nie tylko dla młodzieży, ponieważ nieświadomym społeczeństwem łatwiej jest manipulować.

Cały artykuł można zobaczyć tutaj.


07-03-2014 ANP w Rybniku

Na portalu edukacja.rybnik.eu pojawiła się informacja na temat zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku

Oto link do notki informacyjnej.


15-01-2014 "Echo dnia" o ANP

W świętokrzyskich serwisach internetowych zaczyna pojawiać się info o Akademii :)
"Echo dnia", czyli jedno z najpoczytniejszych mediów w regionie, o zajęciach we włoszczowskim Liceum im. Władysława Sikorskiego:

"Historia dzieje się tu i teraz, budowana naszymi rękoma” - ta myśl zainicjowała cykl spotkań przedstawicieli Klubu Jagiellońskiego z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego w ramach projektu "Akademia nowoczesnego patriotyzmu”. 

(...)

- Klub ten propaguje nowoczesny patriotyzm przyszłości, oparty na realizowaniu aktywnych warsztatów budujących świadomość obywatelską. Uczniowie dwóch klas pierwszych i jednej drugiej uczestniczyli w grze odwzorowującej działania polskiego parlamentu oraz w symulacji rozwoju Włoszczowy na przestrzeni szesnastu lat – informowała dyrektor liceum, Bożena Kaczor.

Więcej na temat zajęć we Włoszczowie przeczytacie tutaj.


17-05-2013 www.czyliwiesz.pl

Portal czyliwiesz.pl opublikował artykuł "Nowocześnie patrioci z Sosnowca". W artykule możemy przeczytać o zajęciach w I L.O. im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, przeprowadzonych oczywiście w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

W ramach udziału w organizowanej przez stowarzyszenie Klub Jagielloński przy współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego akcji „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu” młodzi ludzie mogli wcielić się w rolę parlamentarzystów, jak również uczestniczyć w niezwykle interesującej symulacji posiedzenia rady powiatu mieleckiego, podczas której projektowali strategię rozwoju dla swojego miasta. Warsztaty Akademii dla uczniów z mieleckiego liceum odbyły się 23 kwietnia oraz 15 maja br. 

(...)

15 maja, podczas kolejnych zajęć dzięki uprzejmości radnego powiatu mieleckiego – Michała Deptuły oraz Dyrektora Wydziału Organizacyjnego – Marcina Cieśli licealiści mogli na własne oczy przekonać się jak wygląda praca w ich rodzimym starostwie. Wcielając się w radnych powiatu spróbowali też podjąć decyzję w niezwykle istotnej dla Mielca kwestii, jaką jest budowa drugiego mostu na Wisłoce.

Całość artykułu można przeczytać tutaj.


19-04-2013 www.sosnowiczanie.net

W portalu sosnowiczanie.net pojawił się artykuł pod tytułem "czym skrupka za młodu nasiąknie...-czyli "Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu"", który jest efektem wizyty dziennikarza tego portalu w II L.O. im . Emilii Plater w Sosnowcu podczas drugich zajęć przeprowadzanych przez nas w tej szkole.  Przy okazji przeprowadzono krótki wywiad z prowadzącym zajęcia Tomaszem Mędrzakiem. Fragment wywiadu prezentujemy poniżej:

sosnowiczanie.net: ,,Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”, proponuje naukę zarówno w teorii, jak i w praktyce. Na czym polega nauka w praktyce?

Tomasz Mędrzak: Proponujemy uczniom wzięcie udziału w grach, opartych na filozofii RPG. Na pierwszym spotkaniu była to gra ,,Parlament 2.0”, w czasie której uczniowie mogli wcielić się w rolę posłów i od środka poznać mechanizmy rządzące systemem parlamentarnym. Dzisiaj zagramy w grę ,,Moje Miasto”. Uczniowie będą starali się sformułować swoje strategie rozwoju miasta, a następnie spróbują realizować je poprzez budżet. Ma to uświadomić młodzieży, jak wieloaspektowym, często skomplikowanym zadaniem jest przygotowanie budżetu miejskiego, tak aby miasto mogło się rozwijać. Jest to zadanie trudne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

sosnowiczanie.net: Czy uczniowie poza ćwiczeniami wykonywanymi podczas zajęć, mają jakieś zadania do samodzielnej realizacji?

Tomasz Mędrzak: Tak. Jest to trzeci etap naszej ,,Akademii”. Polega on na zachęceniu uczniów do aktywności obywatelskiej, poprzez realizację projektów, które sami zaplanują. Chcemy pokazać, że nie wystarczy tylko dobrze diagnozować rzeczywistość, trzeba także wiedzieć jak ją zmieniać


Całość artykułu można przeczytać na stronie sosnowiczanie.net.


11-04-2013 Jaworznicki Portal Społecznościowy www.jaw.pl

Jaworznicki Portal Społecznościowy opublikował krótki artykuł oraz materiał wideo z reportażem z zajęciach "Od narzekania do działania", które przeprowadziliśmy w I L.O. im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie.

Artykuł dostępny jest w całości tutaj.


09-04-2013 www.plater.edu.pl

Na stronie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu pojawił się artykuł o pierwszych zajęciach, jakie przeprowadziliśmy w tej szkole w ramach ANP. Oto fragment:

Uczniowie z pasją wcieli się w swoje role i z pełnym oddaniem proponowali budżet, tworzyli rząd i próbowali obniżyć notowania opozycyjnych ugrupowań. Do głosu doszło wiele emocji, koalicje rozpadały się i tworzyły na nowo. Wiele sympatii zaskarbili sobie prowadzący zajęcia Panowie Przygoda i Mędrzak, pierwszy za „prasowe” komentarze wypowiedzi polityków, drugi za brawurowe wcielenie się w rolę dziennikarza programu „Kreska nad ź”, w którym szczegółowo przepytywał przedstawicieli każdej partii oraz osobistości rządowe. Uczniowie zdali sobie sprawę, że w polityce każde słowo się liczy, może być przeinaczone i użyte przeciwko nim. Doświadczenie to wzbogaciło uczniów o wiedzę na temat technicznych aspektów działania wyborów oraz parlamentu, ale także zmusiło do głębszej refleksji nad uczciwością i moralnością władzy i nad działaniami, jakie potrafi się przedsięwziąć by ją utrzymać.

Aby przeczytać artykuł w całości, zapraszamy tutaj.


12-03-2013 www.nowiny.gliwice.pl

W pierwszej połowie marca portal nowiny.gliwice.pl zapraszał szkoły do udziału w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. W artykule czytamy między innymi:

Projekt, skierowany do uczniów szkół średnich, pozwoli im wzbogacić praktyczne umiejętności istotne w działalności obywatelskiej i jest odpowiedzią na problem niskiego poziomu zaangażowania społecznego, który przejawia się szczególnie wśród młodych ludzi. W ramach Akademii uczniowie przygotują strategię rozwoju miasta, wezmą udział grze Parlament - utworzą rząd, uchwalą budżet i poznają tajniki kierowania państwem, razem z prowadzącymi przygotują także projekt obywatelski będący odpowiedzią na realne potrzeby wspólnoty lokalnej.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.