VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (strona WWW)

Liceum utworzono 1 września 1948 z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Była to siódma w kraju i pierwsza w województwie placówka utworzona przez to towarzystwo.

W sierpniu 1950 szkołę przeniesiono do budynku przy ulicy Staszica 4, gdzie mieści się do dziś. Budynek ten powstał w latach 1908-1910 z inicjatywy Rady Miejskiej w Bydgoszczy.

Od 6 grudnia 1991 z inicjatywy ówczesnego dyrektora Mariana Sajny szkoła należy do Towarzystwa Szkół Twórczych.

W ramach umowy podpisanej 28 marca 2007 Zespół Szkół nr 6 współpracuje z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. W ramach porozumienia w liceum oraz w gimnazjum utworzono klasy uniwersyteckie, które są pod naukowym patronatem Uniwersytetu.

Szkoła słynie z osiągnięć swoich uczniów w wielu różnorodnych olimpiadach przedmiotowych i konkursach – zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych[8][9]. Wśród nich co roku najwięcej uczniów zdobywa laury w olimpiadach z przedmiotów ścisłych. Wielokrotnie finalistami zostawali uczniowi biorący udział w olimpiadach takich jak: olimpiada matematyczna, olimpiada informatyczna, olimpiada chemiczna, olimpiada fizyczna, olimpiada wiedzy ekonomicznej, oraz wiele innych.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy